Solární systémy ohřevu vody

Kvalitní solární kolektory

Solární systémy na klíč

Solární ohřev s přitápěním

Návrh systému

Získejte zdarma kompletní návrh solárního ohřevu vody, přitápění na klíč podle vašich představ. Solární systémy navrhujeme s přihlédnutím na počet osob, aktuální potřebu vody, sklon střechy a umístění solárních kolektorů vůči světovým stranám a lokalitě  kde se nemovitost nachází. Ke všem sestavám dodáváme profesionální reporty.

Montáž solárů

Namontujeme solární zásobník a připojíme ho na solární okruh, el. topnou patronu či alternativní ohřev plynem nebo kotlem na TP. Umístíme solární kolektory na střechu domu, osadíme čerpadlovou jednotku a uvedeme solární zařízení do trvalého provozu. Předáme vám potřebné dokumenty a provedeme profesionální instruktáž.

Výše úspory se solárním systémem

Výše úspory se nejčastěji uvádí mezi 50 až 75 % nákladů na ohřev teplé užitkové vody. Mezi faktory, které ovlivňují výkonnost a potažmo návratnost celé dané soustavy patří: sklon solárních kolektorů, jejich orientace vůči světovým stranám, lokální umístění, správný návrh solárního systému, jeho využití a podobně. Návratnost solárního systému se zkracuje díky úspoře získané z dotace programu Nová zelená úsporám. Do roku 2021 lze čerpat dotace na solární systémy. Proplácí se až 40% způsobilých, uznatelných nákladů.

Popis reference: 8 ks TS 500 (r. 2019)
příprava TV s přitápěním + ohřev bazénu

 

 

Popis referenc: 7 ks TS 500 (r. 2019)
příprava TV s přitápěním

 

Popis reference: 4 TS 530 (r. 2019)
příprava TV 

Solární systémy na ohřev vody s dotací

Nová zelená úsporám 2020